TIHANA DOVHANJ, klavir

Autor: Administrator , 2. 10. 2018.

Koncertna dvorana Umjetničke škole Franje Lučića
Slavka Kolara 39, Velika Gorica

Utorak, 9. listopada 2018. u 19 sati
Ulaz slobodan

Program:
J. S. Bach: 1. partita u B-duru BWV 825
L. van Beethoven: 28. sonata u A-duru op. 101
F. Chopin: Etida u e-molu, op. 25 br. 5
S. Rahmanjinov: Etida-slika u c-molu, op. 39 br. 1
~ ~ ~
A. Skrjabin: 5. sonata op. 53
B. Kunc: Draga priča iz ciklusa Mlado lišće
R. Schumann: Faschingsschwank aus Wien, op. 26

Tihana Dovhanj rođena je u Vinkovcima 1994. godine, gdje je u sedmoj godini započela svoje glazbeno školovanje. Osnovnu i srednju glazbenu školu Josipa Runjanina u Vinkovcima završila je u klasi profesorice Đurđice Zarić. Od ranih dana njeni su nastupi diljem zemlje zapaženi i hvaljeni od struke i publike. Također, dobitnica je tri nagrade Lions kluba za najbolju učenicu Glazbene škole Josipa Runjanina.

Sudjeluje na brojnim festivalima, smotrama i natjecanjima od kojih su neka: 1. međunarodno klavirsko natjecanje Aci Bertoncelj (Velenje, Slovenija), 50. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe - komorni sastavi (Opatija), 8. međunarodno natjecanje za mlade pijaniste EPTA (Osijek), ciklus Virtuoso, Lions Grand prix u Rijeci, San Daniele International Piano Meeting (Italija), Allegro Vivo (Horn, Austrija), Uttwiler Meisterkurse (Švicarska). Dobitnica je četiri nagrade na 47., 49., 51. i 53. Državnom hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku.

Surađuje sa i usavršava se na seminarima poznatih pijanist i pedagoga poput Konstantina Bogina, Rubena Dalibaltayana, Konstantina Krasnitskog, Vladimira Babina, Jakše Zlatara, Srđana Čaldarovića, Grigoryja Gruzmana, Jerome Rose-a, Marialene Fernandes, Niklas Sivelöva, Alexandera Rößlera, Natalie Trull, Gerlinde Otto, Christophera Hinterhubera, Stefana Mendla i drugih.

Svirajući čelestu i klavir kao članica orkestra Muzičke akademije u Zagrebu, sudjelovala je 2017. godine u izvedbama opere Madame Buffault Borisa Papandopula. Također, u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom snima za emisiju Bespućima glazbenih pojmova. Koncertira solistički te u komornim sastavima, a osim u Sloveniji, Italiji i Švicarskoj, nastupe je zabilježila i u Austriji, od kojih se ističu oni u Steinerner dvorani bečkog Musikvereina (2017.) te koncert u bečkoj Peterskirche, u klavirskom duu s Mateuszem Tomicom (2018.).

Dobitnica je Erasmus+ stipendije za akademske godine 2016./2017. i 2017./2018. te studira na Universität für Musik und darstellende Kunst u Beču u klasi profesorice Nataše Veljković. Studentica je Muzičke akademije u Zagrebu u klasi profesora Dalibora Cikojevića.

« Travanj 2024 »

> Koncertna gostovanja i drugi događaji